«

Filmler insanlarda belirli tecrübeler bırakır. Sebebi ise ne kadar bir senaryo ilerleyişinde olduğu bilinse de içinde bulundurduğu gerçek hayata ışık tutan anlardandır.

Çoğu filmden aynı senaryoların çıkması bizleri fazlasıyla zaman kaybına sürüklüyor. Bazı filmlerde ise zamanımızın değerlendiğini ve ilerleyişimize kadeh kaldırdığımızı fark ediyoruz. Sizlere bahsedeceğim film ikinci cümlemde bahsettiğin türden bir film (ne kadar kişisel bir yargı içerse de). Hırs duygusu kişiye göre değişen çok riskli bir duygudur şerbet gibidir fazlası ağız yakar azı tamah ettirir bu filmde bizlere bu duyguyu çok net bir şekilde açıklamış. Bizlere hırslarımıza kapılmamayı sonucunda ağır bir bedel ödeneceğini ve her başarının altında bir fedakarlık yattığını gösteriyor. Gün geçtikçe artan kişisel yargılar bizleri daha da çukura sürüklüyor, insan durup kendine mi bakmalı? Yoksa hayatından zevk alıyormuş gibi hissederek devam mı ettirmeli?

Özet ve Detaylar

Prestij, birbirini alt etmeye çalışan iki sihirbazın hikayesini anlatıyor. 19.yy sonlarında Londra’da Robert Angier, sevgili eşi Julia McCullough ve Alfred Borden hem arkadaştırlar hem de bir sihirbazın asistanıdırlar. Bir gösteri esnasında Julia ölünce Robert, onun ölümünden Alfred’i suçlar ve birbirlerine düşman olurlar. Zaman içinde ikisi de hem ünlü olurlar hem de rakip sihirbazlara dönüşerek birbirlerinin sahne üstünde performansını sabote etmeye kalkışırlar. Alfred başarılı bir hile yapınca Robert, rakibinin sırrını çözmek konusunu takıntı halinde getirir ve trajik olaylar birbirini kovalar.

Bir Cevap Yaz

Halit Genç Hakkkında

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.