«

İstanbul’un yeni havalimanı 29 Ekim Pazartesi günü yani Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümünde açılacak. Bu yeni havalimanı İstanbul’un 3. havalimanı olma özelliği taşıyor. 3. Havalimanı enerji ve ısı ihtiyacını nereden karşılayacak?

İstanbul’un 3. havalimanının açılışı 29 Ekim Pazartesi günü yani Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünde gerçekleşecek. Bu yeni havalimanının ilk uçuşları 31 ekim’de gerçekleşecek. Bu havaliminınn faaliyete geçmesine sayılı günler kaldı.

İBB Kurumsal Gelişim ve Yönetim Sistemleri Daire Başkanı Ramazan Özcan Yıldırım, yeni havalimanı hakkında önemli detaylar açıkladı. Yıldırım, İstanbul’un yeni havalimanı ısı ve enerji ihtiyacını atık tesislerinden karşılayacağını açıkladı.

Atık Tesislerinden Karşılanacak

Ramazan Özcan Yıldırım tarafından yapılan açıklamara göre yeni havalimanının; enerji ihtiyacının %40’ını, ısı ihtiyacının ise tamamı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait atık tesislerinden elde edilen enerji ile karşılanacak. Yıldırım, ”İBB olarak şehrin karbon emisyon düzeyini 2030’da yüzde 32 oranında düşürmeyi hedefliyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.