«

Western Digital, geçtiğimiz yıl duyurduğu 14TB kapasiteli hard diskinin üzerine şimdide 15TB Kapasiteli hard diskini duyurdu!

Western Digital şirketi yıllardır depolama alanında ilerlemeyi sürdürüyor. Western Digital, son çıkardığı hard disk üzerine yenisini ekleyerek rekora imzasını atacak. Wester Digital’den tam 15TB kapasiteli hard disk geliyor. Bu hard disk bulut sunucularda kullanılmayı planlanıyor.

  • Huawei Mate 20 Serisi İçin 1 TB Kapasiteli Harici Depolama Ünitesini Duyurdu!

Western Digital şirketinde görevli olan  Chris Marsh, Dünyadaki internete bağlı olan cihaz sayısı, Dünya nüfusundan fazla olduğunu belirtti. Marsh ayrıca, günde milyarlarca saatlik video yayını yapıldığını büyük şehirlerin ve iş merkezlerinin çok büyük miktarda veriler aktardığını ve depoladığını belirtti. Bu durum yüzünden önümüzdeki yıllarda veri miktarı toplam 100 zettabyte değerine kadar ulaşacağını belirtti.

Western Digital şirketinin geçtiğimiz yıl çıkardığı 14TB kapasite değerindeki diskler sunucu ve veri merkezlerinde kullanılıyordu. Yeni çıkaracağı 15TB kapasiteli diski de veri merkezlerinde kullanılmak için tasarlamış. Geçen yıl çıkan 14TB’lık disk ile yeni çıkacak olan 15TB’lık disk arasında boyut farkı bulunmuyor. Geleneksek disklerin aksine katmanlar arasında hava yerine helyum gazı bulunan disk içerisinde sürtünme düzeyi daha az olması sağlanmış.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.