«

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Vivo, geçtiğimiz günlerde düzenlediği lansman ile beraber Vivo X7 ve Vivo X27 Pro modellerini tanıtmıştı. Bugün Geekbench testine yakalanan iki yeni telefon Çinli şirketin uygun fiyatlı iki yeni model üzerinde çalıştığını gösterdi.

Vivo 1901 kod adına sahip modele bakacak olursak kutudan Android 9.0 Pie işletim sistemi ile beraber çıkacak gibi duruyor. 2GB RAM kapasitesinin bulunacağı cihazın tek çekirdek performans testinde 764 aldığı görülürken, çoklu çekirdek testinde ise 2321 puan aldığı görülüyor. Bu skorlara bakıldığında yeni akıllı telefonun Helio A22 yonga setinden gücünü alan Redmi 6A modeli ile çok yakın skor aldığı anlaşılıyor.

Bir diğer model olan Vivo 1902’ye bakıldığında ise yine Android 9.0 ve 2GB RAM ile beraber geleceği görülüyor. Geekbench skorlarına bakıldığında ise tek çekirdek performansında 815 puan alırken, çoklu çekirdek testinde ise 2472 almayı başaran Vivo’nun yeni akıllı telefonu gücünü büyük ihtimalle MediaTek Helio P35 yonga setinden alacak.

Her iki telefonunda ticari adlarının ne olacağı henüz bilinmiyor, bu teknik özelliklere bakıldığında muhtemelen cihazlar V serisi veya Y serisi altında piyasaya sürülecektir.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.