«

Venom filmi tam olarak bugün vizyona girdi. Biz de bu film hakkında oluşturduğumuz izlenimleri sizlerle paylaşmak istedik. Sence Venom filmine gitmeli miyim?

Sinema tarihinin kronolojik değişimine bakarsak geçmişten günümüze yüzlerce kategorinin sıralı dönemlere baskın geldiğine şahit olduk. Şuan ki dönemin baskın kategorisi Süper Kahraman evrenleri. İnsanlar bilimde bir adım ileri gidip yeni teoriler elde edince bunları günümüze yaymaya özen gösterirler işte evren teorileri de bunlardan biri. Bu sene en çok önde gelen evren ‘Marvel Sinematik Evreni’ oldu. Venom filmine eleştirisel olarak bakacak olursak her süper kahraman filmi gibi klasik fakat toplum tarafından el üzerinde tutulmuş, kucak üstü büyütülmüş bir hikayesi var. Biz sinema severler ne kadar bu çizgiyi aşan filmler beklesek de çoğu zaman bu çizgiye hasret kalabiliyoruz.

Özet ve Detaylar

Eddie Brock hırslı bir muhabirdir. Sevgilisinin çalıştığı araştırma firmasının sahibi de peşinde olduğu hikayelerden biridir. Kötü niyetli ve kendi amaçları doğrultusunda hareket eden bu adamın hikayesinin peşinde koşarken, Eddie, sadece simbiyoz hâlinde yaşayabilen ve adrenalinle beslenen uzaylı bir organizmanın firma tarafından keşfedildiğini ve insan deneklerle birleştirilmeye çalışıldığını öğrenir. Ancak araştırmasında fazla ilerleyen Eddie, Venom adı verilen bu organizmanın sıradaki taşıyıcısı olur. Bir yandan vücudunu ve zihnini kontrol altına alan organizmayla mücadele eden Eddie, bir yandan da firma sahibinin kendisini öldürmesi için gönderdiği kişilerden kaçmalıdır…
Marvel çizgi roman evreninin ezeli kötülerinden Venom’un beyaz perde uyarlaması olan filmde Venom’a Tom Hardy hayat veriyor. Filmde 4 Oscar adaylığı bulunan Michelle Williams, 2 Oscar adaylığı bulunan Woody Harrelson, Altın Küre adayı Rüz Ahmed, Jenny Slate de yer alıyor.

Bir Cevap Yaz

Halit Genç Hakkkında

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.