«

Huawei geçtiğimiz hafta amiral gemi serisi olan Mate 20’yi tanıtmıştı. Huawei, kendi ülkesinde de bir lansman gerçekleştirdi ve bu lansmanda yine aynı modeller tanıtıldı ancak akıllı telefonun fiyatı aşağıya çekilmiş.

Huawei’nin yeni akıllı telefonu Mate 20 Pro yüksek kaliteli teknik özelliklerin yanında, ters kablosuz şarj ve ekran içi parmak izi tarayıcı gibi bazı güzel özelliklere sahip. Akıllı telefon ancak bu özelliklerinin hepsi Avrupa’daki 1049 € değerindeki yüksek fiyat etiketi ile beraber geliyor. Çin’e özel çıkan bu telefon Huawei Mate 20 Pro modeli gibi aynı özelliklere sahip ancak entegre parmak izi okuyucu ve kablosuz şarj yer almıyor. Akıllı telefonun 6GB RAM ve 128GB kapasite sunan versiyonu 680 Avro olarak satışa sunulacak.  8GB RAM ve 128GB kapasiteli versiyonu ise 760 Avro iken 8GB RAM ve  256GB kapasiteli versiyon 860 Avro civarında satılacak.

Huawei Mate 20 Pro’nun global versiyonlarının 999$ fiyat etiketiyle başlanıldığı düşünüldüğünde bir kaç özelliğinin olmaması pek sorun olmayacaktır. Huawei’nin Çin dışındaki stratejisi nedeniyle, bu özel modellerin yakında uluslararası pazarlarda satışa çıkması beklenmiyor. Bunun yerine, tüketiciler 6GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla birlikte gelen standart Mate 20 Pro modeliyle ilgilenmek zorunda kalacaklar.

Bir Cevap Yaz

Hakan Kızıltaş Hakkkında

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.