«

Microsoft’un New York’ta gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısında Surface Studio’nun ikinci nesli olan Surface Studio 2 bugün resmi olarak duyuruldu.

Microsoft’un 2016 yılında all in one bilgisayar sınıfına ait piyasaya sürmüş olduğu Surface Studio ailesi iki yıllık bir aranın ardından yeni modeli piyasaya çıktı. Surface Studio 2 3: 2 en-boy oranında ve bir önceki modeli gibi 28 inçlik bir ekrana sahip. Cihazın dokunmatik ekranı yeni bir LCD ve transistör teknolojisi ile bir önceki modeline göre  yüzde 22 daha fazla kontrast ve yüzde 38 daha fazla parlaklık sağlıyor. Cihazın ekranı 4096 baskı hassasiyeti seviyesini destekleyebiliyor. Bu sayede çok hassas bir şekilde çizimler yapılabiliyor. Bunun yanı sıra Surface Pen’in eğimli yazma özelliği Surface Studio 2’de mümkün olacak.

Sekizinci nesil Intel işlemciler ve GeForce GTX 1000 serisinden GTX 1060 ve GTX 1070 ekran kartları ile desteklenen Surface Studio 2’nun depolama kapasitesi ise 2TB SSD olarak revize edildi. Surface Studio 2 ön siparişe açıldı ve fiyatı 3499$ olarak belirlenmiş olan cihazın henüz çıkış tarihi belirlenmedi.

Bir Cevap Yaz

Hakan Kızıltaş Hakkkında

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.