«

Microsoft’un üretmiş olduğu Surface laptopların yenisi Surface Laptop 2 resmen tanıtıldı.

Dünyanın yazılım devi Microsoft, New York’taki düzenlediği etkinlikte Surface Laptop 2 dizüstü bilgisayarını tanıttı. Yeni tanıtılan Surface Laptop 2’nin Alcantara kumaş kaplı klavyesi ile geçen sene çıkan Surface Laptop’una benzediğini hatırlatmakta fayda var.

Surface Laptop 2’nin tanıtım videosuna bakarsak, önceki modeline göre yüzde 85 daha hızlı ve daha uzun süre kullanabileceğinizi vurguluyor. Microsoft’un yeni dizüstü bilgisayarı 8. nesil Intel i5 veya i7 işlemcisi seçenekleri ile geliyor.

Surface Laptop 2’nin ekran kartı tarafında ise Intel UHD Graphics 620 entegre ekran kartına sahip olan cihazın 14.5 saate kadar aralıksız video oynatabileceği söylenenlerin arasında. Surface Laptop 2’nin RAM tarafında ise 8 GB /16 GB ve depolama alanında ise 128 GB /256 GB /512 GB / 1 TB  seçenekleri mevcut, kendinize göre yapılandırabilirsiniz.

Surface Laptop 2’de USV-C portu maalesef bulunmuyor. Cihazda bir adet USB 3.0 bağlantı noktası, Mini DisplayPort, 3.5 mm kulaklık jakı, Surface Connect portu ve şarj için bir USB girişi bulunuyor.

Surface Laptop 2, başlangıç fiyatı olarak 999 dolardan satışa sunulacağı söylendi. Ülkemizde fiyatı ne olur merak konusu.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.