«

Rusya’dan skandal açıklama geldi! Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) bulunan Rusya’ya ait Soyuz kapsülündeki delik kasten açıldı.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda Rusya’yı temsilen görev yapan Kozmonot Sergey Prokopyev, geçtiğimiz 30 Ağustos tarihinde Soyuz kapsülünün delindiğini bildirmişti. Kozmot Prokopyev, kapsülde oksijen sızıntısına neden olan deliği kapattığını fotoğrafla göstermişti.

Sergey Prokopyev, Soyuz kapsülünde bulunan delik sorununu çözdüklerini bildirdi ve ISS’de barış ve dostluk içinde yaşadıklarını belirtti. Rusya Federal Uzay Ajansı, (Roscosmos) Soyuz kapsülündeki deliğin kasten açıldığı yönünde soruşturma başlattı.

Delik Kasıtlı Açıldı!

Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos)’un başkanı Dmitry Rogozin, ISS’de yaşanan bu konunun ilk raporunu tamamladıklarını ve teslim ettiklerini bildirdi. Hazırlanan ilk raporun, kendi teorileri ile örtüştüğünü belirten Rogozin, deliğin kasıtlı olarak açıldığını dile getirdi. Deliği incelemek için ikinci bir çalışma başlatacaklarını belirten Rogozin, araştırma sonucunda bu olayın sorumlularını bulacaklarını da ekledi.

Delik ilk oluştuğunda Rus yetkililer, deliğin mikro meteroit yüzünden olduğunu düşündüler fakat sonraki incelemelerde delik bir matkapla açıldığını tespit ettiler.

Rus medyası deliğin ABD’li bir astronot tarafından açıldığını iddia etmişti. İddialara göre astronot, meslektaşlarından birinin hastalığı yüzünden Dünya’ya erkenden dönmesini geciktirmek için kapsülde delik açmıştı. Medyanın bu iddiaları üzerinde Rus yetkilileri bu iddiaları yalanladı. Sonuç ikinci araştırma sonucu ortaya çıkacak.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.