«

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi olan Oppo’nun bir alt markası olan  Realme’nin yeni telefonu olan Realme 2 Pro resmi olarak tanıtıldı.

Realme’nin üçüncü akıllı telefonu olan Realme 2 Pro bugün düzenlenen basın etkinliğiyle resmen tanıtılmış oldu. Realme’nin piyasaya sürmüş olduğu önceki modelleri sadece Çin ve Hindistan’daki kullanıcılara satışa sunuluyordu. Realme’nin en son çıkarmış olduğu Realme 2 Pro ise global pazarda yerini alacak. Realme 2 Pro 6.3 inç Full HD ekrana sahip ve ayrıca su damlası olarak tabir edilen minimalist bir çentik ile beraber gelecek. İşlemci kısmında ise gücünü Snapdragon 660 yonga setinden alıyor. Ram ve depolama kısmında cihaz bizlere 3 farklı seçenek sunuyor. 4GB/64GB, 6GB/128GB ve 8GB/256GB farklı seçeneği bulunuyor.

Realme 2 Pro’nun kamera tarafına bakacak olursak 16 MP + 2 MP çözünürlüğünde ve f/1.7 diyafram değerinde yatay olarak konumlandırılmış çift arka kamerası bulunuyor. Ön kamera tarafında 16 MP çözünürlüğünde ve f/2.0 diyafram değerinde olan ön kamerası bulunuyor. Realme 2 Pro’nun parmak izi okuyucu ise arka kamerasının alt tarafına konumlandırılmış. Batarya kısmında ise 3500 mAh değerine bir batarya bulunan cihazda hızlı şarj desteği bulunmuyor. Cihazı satın almak isteyen kullanıcılara üç adet renk seçeneği sunulmuş birincisi siyah ikincisi açık mavi ve sonuncusu ise koyu mavi olarak belirlenmiş. Realme 2 Pro’nun  4GB/64GB modeli 192 dolar6GB/64 GB modeli 220 dolar8GB/128 GB modeli ise 250 dolar olarak belirlenmiş. Global pazara açılmayı hedefleyen cihazın Türkiye piyasasına girip girmeyeceği ise henüz belli değil.

Bir Cevap Yaz

Hakan Kızıltaş Hakkkında

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.