«

Dünya’nın en büyük spor giyim markasından biri olan Puma, Nike’ın geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü bağcıkları otomatik olarak bağlayan ayakkabı modeline rakip olması için geliştirdiği ve adını Puma Fi olarak belirlediği ayakkabı modelini piyasaya sürdü. Puma tarafında üç yıldır geliştirilen bu model 2020 ilkbaharında çıkacak ve 330 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Amerika merkezli spor giyim üreticisi Nike, geçen ay bağcıkları otomatik olarak bağlayan yapay zeka destekli ayakkabı modeli Adapt BB’yi 350 dolar fiyat etiketiyle tanıtmıştı. Ancak bugün Puma tanıtmış olduğu ayakkabısı Puma Fi modelini Nike Adapt BB’den 20 dolar daha uygun bir fiyata satarak öne geçmeyi hedefliyor.

PUMATRAC uygulaması ile kontrol edilen ayakkabı her kullanıcının ayak yapısını öğrenip ona göre birebir uyumunu sağlayan akıllı bir algılama özelliğine sahip.

Çıkartılabilir bir pile sahip olacak bu ayakkabı tam yedi güne kadar şarj olmadan dayanabiliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Puma’nın bu yapay zeka destekli yeni ayakkabıları 2020 ilkbaharında piyasaya çıkacak ve 330 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Bir Cevap Yaz

Hakan Kızıltaş Hakkkında

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.