«

Sony’nin PS4’den sonra yeni nesil bir oyun konsolu çıkaracağı beklenirken bundan 24 yıl önce çıkardığı Playstation’nun mini versiyonunu çıkaracak.

Playstation retro oyun konsolu Playstation Classic’i tekrar piyasaya sürme kararı aldı. Bu oyun konsolunda Hdmi girişi bulunuyor. Playstation Classic’in Türkiye çıkış tarihi resmen belli oldu. Playstation Classic konsolu tüm dünya ile aynı tarihte çıkacak. Yani 3 Aralık 2018’de çıkışı gerçekleşecek.

Sony, bundan tam 24 yıl önce yani 1984 yılında normal Playstation oyun konsolunu piyasaya sürmüştü. Şimdi ise Sony 24 yıl önce çıkardığı normal Playstation’un minyatür versiyonu olan Playstation Classic’i piyasaya sürüyor. Playstation Classic oyun konsolunda Tekken 3, Final Fantasy VII, Ridge Racer Type 4 ve Wild Arms gibi oyunlar yer alıyor.

Playstation Classic’in kutu içerisinden; HDMI kablosu, iki adet replik oyun konsolu ve bir USB kablosu çıkacak. Bu minyatür oyun konsolunun ABD satış fiyatı 100 dolar olacak. Türkiye için henüz resmi bir fiyat açıklaması yapılmadı. Fakat dolar kurunu göz önünde bulundurursak 500 TL’nin üzerinde olacak.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.