«

Metro serisinin ilk oyunu olan Metro 2033 adlı oyun Steam’de kısa süreliğine ücretsiz oldu. Metro 2033, 2010 yılında Metro serisinin ilk adımlarını atmıştı.

Metro serisinin ilk oyunu olan Metro 2033, 2010 yılında çıkarılmıştı. Üzerinden geçen 8 yıl sonra Steam’de kısa süreliğine ücretsiz oldu. Metro 2033, 4A Games tarafından geliştirilmişti ve kısa süre içerisinde popülerliği artmıştı. Rus yazar Dmitry Glukhovsky‘nin aynı adlı romanından uyarlama olan Metro 2033, birinci şahıs nişancı tipinde bir hayatta kalma-korku oyunu. Oyunu 26 Ekim saat 20:00’a kadar kütüphanenize eklemeniz durumunda ücretsiz oyun sahibi olacaksınız.

Metro 2033’ün tanıtım yazısı:

Post apokaliptik bir ortamda parçalanmış Moskova metrosunda geçen Metro 2033, insanlığın kaderinin ellerinizde olduğu yer altında geçen bir hayatta kalma macerası sunuyor.

2013’te kıyamet vari bir olay sonucunda neredeyse tüm insanlık yok olurken yeryüzü de tam bir zehir yüzeyine dönüşmektedir. Bir avuç hayatta kalmayı başarabilmiş insan da Moskova’nın bu dev yer altı metro sistemine girip kurtulmuş, insanlığın Karanlık Çağı’na tanık olmaktadırlar.

2033’te ise artık yer altında doğup büyümüş bir ırktan Artyom’un rolünü üstleneceksiniz. Büyük olaydan hemen önce doğan ve yer altında büyüyen Artyom metro sisteminin derinliklerinde soluksuz bir maceraya çıkacak, insanoğlunun kaderini avuçlarına alacak ve kararları herkesi etkileyecek.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.