«

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin batı kıyısının tamamını vuracak olan olan tropikal fırtına hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Orta Akdeniz üzerinde oluşan bir tropik fırtınanın, pazar günü ülkemizin batı kesimlerini etkilemesi bekleniyor. Yapılan bu uyarı üzerine etkilenecek olan illerin belediyeleri teyakkuza geçti. Yunanistan’ın batısındaki İyon Denizi üzerinde oluşan “Tropical Medicane” adlandırılan bu kasırga eğer yönünü değiştirmezse 30 Eylül Pazar günü Ege kıyılarına ulaşması bekleniyor. Tropikal fırtınanın en yıkıcı etkisini, Muğla, Aydın, İzmir, Çanakkale ve Balıkesir kıyıları hattında oluşturması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde; ‘’Orta Akdeniz üzerinde oluşan tropik fırtınanın, Pazar günü ülkemizin batı kesimlerini etkilemesi bekleniyor. Bu sistemle birlikte Ege’nin batısında (İzmir, Muğla, Aydın ve Manisa), Marmara’nın batısında (Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne’nin güneyi ile batı kesimleri başta olmak üzere İstanbul’da) yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli, Çanakkale ve Muğla ile İzmir ve Balıkesir’in batı kesimlerinde yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, hortum , ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.’’

Bir Cevap Yaz

Hakan Kızıltaş Hakkkında

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.