«

Mazda, YouTube üzerinden önümüzdeki kasım ayında tanıtılacak olan Mazda 3’ün kısa bir teaserını yayınladı.

Mazda, 15 saniyelik Mazda 3’ün kısa bir teaserını yayınladı. Video sonunda yeni Mazda 3, kasım ayında tanıtılacağı belirtti. Mazda’nın yeni arabası Mazda 3, dizel motorlarda görmeye alışık olduğumuz sıkıştırma teknolojisini, benzinli olarak çıkaracağı Mazda 3’ünde kullanacak. Aynı zamanda videoda otomobilin yeni nesil hatchback versiyonu olacağını da göstermiş.

Mazda, yeni otomobilini kasım ayında  Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda sahneye çıkaracak. “Mazda’nın yeni bir dönemi başlıyor” başlıkla yayınladığı videoda, LED stop lambaları ve C-sütununa yapılan sportif dokunuşlar gözümüze çarpıyor.

  • Renault Hibrit Araçlarının Motorları Türkiye’de Üretilecek

Mazda 3, Yeni Nesil Skyactiv-X Motoruyla Gelecek

Dizel motorlarda kullanılan sıkıştırma teknolojisini normal benzinli motorda kullanacak olan Mazda, fuarda katılımcıları etkilemeye çalışıyor. Mazda 3, dünyada ilk Kıvılcım Kontrollü Sıkıştırma Ateşlemesi (SPCCI) teknolojisini kullanan otomobil unvanına sahip.

Önümüzdeki kasım ayında Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda hatchback versiyonu tanıtılacak. Sedan modeli hakkında henüz bilgi yok. Otomobilin satış fiyatı ne kadar olacağı fuarda açıklanacak.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.