«

Huawei Londra’da düzenlediği etkinlikte tanıttığı oyunculara yönelik 7.2 inç’lik devasa ekrana sahip olan Mate 20 X’i tanıttı.

Akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, Londra düzenlediği etkinlikte Mate 20 ve Mate 20 Pro cihazlarını tanıttı. Bunların yanında oyunculara yönelik olan 7.2 inç ekrana ve 5.000 mAh bataryaya sahip olan Huawei Mate 20 X‘i tanıttı. İşte Huawei Mate 20 X’in teknik özellikleri.

Huawei Mate 20 X‘in ekran tarafına bakarsak hiç alışılmadık bir durumla karşılaşıyoruz. Çünkü cihaz tam 7.2 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Ekran bize OLED (3120 x 1440 piksel) çözünürlük sunuyor. Etkinlikte tanıttığı M Pen isimli kalemi bu cihazda da kullanabiliyoruz.

Cihaz gücünü Kirin 980 yonga setinden alıyor. Ayrıca cihaz 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile donatıldı. Mate 20 X oyun odaklı geliştirildiği için ısınma sorunu normal olarak olacak. Huawei bunu da düşünerek cihazın ısınmasını önleyecek buhar odası soğutma sistemi ve grafen film soğutma teknolojisi kullanılmış.

Hauwei Mate 20 X cihazını almak isteyenlere gamepad seçeneği de sunuluyor. İsterseniz satın alınabileceğiniz bir gamepad de tanıttı. Cihazın ses kısmında çift hoparlör kullanılmış durumda. Bununla birlikte IP53 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklı hale getirilmiş.

Huawei Mate 20 X Fiyatı

Londra’da düzenlenen etkinlikte tanıtılan Mate 20 X’in satış fiyatı da belli oldu. Cihaz 26 ekim’de  899 euro fiyatla satışa sunulacak. Türkiye satış fiyatı belli olmasa da tahminen 6-8 bin TL arasında olacağı biliniyor.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.