«

LG’nin beş kameraları cihazı LG V40 ThinQ tanıtıldı. LG V40 ThinQ tüm özellikleri ve fiyatı?

LG’nin aylardır sızdırılan telefonu olan LG V40 ThinQ, beş kamera ile birlikte geleceği konusunda tartışmalar vardı. LG sonunda LG V40 ThinQ cihazını tanıttı ve cihaz beş kameraya sahip.

  • LG V40 ThinQ’in Basın Görselleri Ortaya Çıktı!

LG son yıllarda diğer akıllı telefon markalarına göre epey bir geride kaldı. LG tekrardan piyasaya yetişmek için farklı farklı yöntemler deniyor. Şimdi de LG, beş kameralı cihazı LG V40 ThniQ cihazını tanıttı.

LG V40 ThinQ Özellikleri

LG V40 ThinQ cihazı diğer V serisinde kullandığı metal çerçeveden vazgeçmeyerek bu cihazda da metal çerçeve kullanmış. Cihaz IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı. Cihaz düşme ve darbelere karşı askeri standartlarda dayanıklılık sunuyor.

LG V40 ThinQ ekran tarafında, 6.4 inçlik P-OLED ekranda 1440 x 3120 piksel çözünürlük sunuyor. Cihazın ekranında çentik bulunuyor. Bu çentik sayesinde 19.5:9 görüntü oranına eşitlemişler.

Cihaz gücünü Snapdragon 845 yonga setinden alıyor. 6GB RAM ve 64GB depolama alanı ile geliyor. LG V40 ThinQ, rakiplerinden geri kalmayarak 3300mAh kapasiteli batarya ile gelirken hem hızlı şarj hem de kablosuz hızlı şarj ile destekleniyor.

LG V40 ThinQ Kamera

LG akıllı telefon piyasasında geri kaldığı için tekrardan eski trafiği arttırmak istiyor. Bu yüzden LG V40 ThinQ cihazında toplam beş adet kamera kullanma yoluna gitmiş. Kameraların her biri farklı farklı görevlere sahip.

Ana kamera 12MP çözünürlüğünde ve f/1.5 aralığına sahip. 107 derecelik geniş açı lense sahip olan ikinci kamera ise 16MP çözünürlüğünde ve f/1.9 sabit odağa sahip. Telefonda bulunan Triple Shot özelliği sayesinde aynı anda 3 adet fotoğraf çekebiliyorsunuz. Ayrıca LG, kamera tarafını yapay zeka ile desteklemiş.

Cihaz 4K 60fps video kaydı yapabiliyor ayrıca HDR desteği ile birlikte geliyor. Ekranı da HDR destekli olması, 4K videolar en iyi kalitede izlenebiliyor. Cihazın ön ana kamerası 8MP çözünürlüğünde, yanındaki geniş açılı yardımcı kamera ise 5MP çözünürlük ile geliyor.

LG V40 ThinQ Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG, LG V40 ThinQ cihazında kullandığı özellikler bakımından rakiplerinden geri kalmamış ve fiyat konusunda da aynı şeyi söyleyebiliriz. Cihaz 900$-980$ arasında bir etiket değerine sahip olacak. Eğer cihazı ön sipariş ile alırsanız DJI Osmo Mobile 2 gimbalını ve 256 GB hafıza kartını hediye ediyor.

Cihazın piyasa satış fiyatı 16 Ekim’de başlayacak.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.