«

Son zamanlarda YouTube mecrasında yayınladığımız kısa filmimiz olan “Hiçlik” nasıl yapıldı? Neler dikkate alındı? Neyi amaç edinildi? gibi soruları bu makalemizde yanıtlayacağız..

Öncelikle “Hiçlik” ne için çekildi sorusunu cevaplayalım; Hiçlik bir okul projesi olarak meydana getirildi fakat ekip olarak bunun daha geniş bir kitleye hitap etmesini öngördüğümüz için bunu YouTube mecrasında paylaşma gereğinde bulunduk.

Filmdeki ana fikir nedir? Filmdeki ana fikir bir takipçimizin de dediği gibi “Kabusun değil kendin ol!” fikrini öne çeker. Biraz ayrıntılı olarak bahsetmek gerekirse günümüzde teknoloji ve bireysel gelişim ne kadar artarsa o kadar seçenekler detaylanıyor ve bazen kendimizi olur olmadık bir çukurda buluyoruz işte bu film tam olarak bu çukurda gelişen olayları biyografi şeklinde anlatıyor.

Çekim esnasında ne gibi zorluklar oluştu? Çekim esnasında bir çok günlük yaşam zorluklarına benzer tarzda sıkıntılar yaşadık bunlardan en büyüğü kavgaya kadar da gidebilirdi çünkü bir çok dış etkenlerin boş eylemlerinden ötürü sabrımız bir hayli taştı ama bunun da üstesinden gelebildik. Diğer büyük sorunların arasında ise güvenlik izinleri konusu oldu “Elçiye zeval olmaz” hakkını savunan güvenlikçi ablalarımız-ağabeylerimiz işimizi zorlaştırdı.

Çekim nasıl gerçekleşti? Çekimler totalde 1 hafta sürdü çekerken çok eğlendik, çok sıkıldık, çok zorlandık ama çabasız bir iş olmayacağını bildiğimiz için zorluklara katlanarak bu kısa filmi çıkardık. İlla ki hatalarımız oldu fakat bu bizler için özellikle ‘TeknoLevel’ için büyük bir adım oldu ileride bu tarz yeniliklerle sizleri memnun etmeye çalışacağımızı bildirmek isterim.

Özet ve Detaylar:

Alp içine kapanık fakat içinde milyonlarca kaygı, düşünce yaşayan birisidir. Hayatından pek memnun olmayan bu karakterimiz işten eve, evden işe rotasyonunu her gün sürdürmektedir. En yakın arkadaşı olan Özgür ve Sevgilisi Eda bu filmde rol almaktadır. Özgür havalı fakat bir o kadarda düşünceli olaylara realist göz ile bakan optimist bir çocuktur ve genellikle “İlerlemeye devam et!” ilkesini savunur. Eda ise Alp’i rahat bırakmayan ve sürekli ilgi isteyen bir karakterdir. Alp bir gün bir rüya görür o rüyayı özgüre anlatır fakat Özgür bunun sadece bir kabustan ibaret olduğunu söyler. Sonraki sabah hiçbir şey olmamış gibi uyanan Alp mutlu bir gün geçireceğine inanır Ta ki işten kovulana dek. Yıkılan Alp bu rüyayı daha şiddetlice görür ve bu rüyanın sadece ona psikolojisinin bir oyunu olduğunu ve bunu tek kendisinin yenebileceğini özgürle konuştuktan sonra fark eder.

 

Bir Cevap Yaz

Halit Genç Hakkkında

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.