«

Apple’ın yeni tanıttığı iPhone Xs modelinin pil ömrü iPhone X’den daha kötü ortaya çıktı. Apple vaat ettiği gibi çıkmadı!

Apple 12 eylül tarihinde yeni üç adet iPhone Xs modeli tanıtmıştı. Apple vaat ettiği yeniliklerinden bir tanesi ise yeni çıkan iPhone cihazlarının pil ömrü daha iyi olmasıydı. Fakat testlerdeki sonuçlara bakacak olursak hiçte öyle gözükmüyor. iPhone X’in pil ömrü yeni çıkan iPhone Xs modellerinden daha iyi.

Hatta Cupertinolu şirket lansmanında iPhone Xs’in 30 dakika, iPhone Xs Max’in ise bir buçuk saate kadar daha fazla pil ömrü sunacağını özellikle vurgulamıştı. Fakat bu açıkladığı miktarlar hiç doğru değil. Tom’s Guide tarafından gerçekleştirilen testlerde Apple’ın yeni iPhone’larının bir önceki iPhone X’a kıyasla pil ömrü testlerinde daha kötü performans gösterdiği ortaya çıktı.

Yapılan testlerde iPhone Xs şartlarda kapanmadan 9 saat 41 dakika dayanabildi. Geçen yıl piyasaya sürülen iPhone X bu testte pili bitmeden 10 saat 49 dakika açık kalmayı başardı. Kullanıcılar yeni çıkan iPhone Xs modellerinin geçen yıl piyasaya sürülen iPhone X’den daha iyi olmasını bekliyordu.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.