«

Tayland’da Powaret Banjong isimli polis memuru, çatışma sırasında cebinde duran iPhone’u sayesinde hayatı kurtuldu. Mermi telefona isabet edince Banjog’un hayatı kurtuldu.

Daha önce ülkemizde de bir çok buna benzer olay yaşanmıştı. Mermi şans eseri telefona isabet edince kullanıcının hayatı kurtuluyordu. Aynı olay Tayland’da polis memuru olan Powaret Banjog, çatışma sırada şans eser mermi iPhone telefonuna isabet edince hayatı kurtuldu.

Banjog, yemek yemeye gittiği bir restoranda Taylandın çete liderinin doğum günü kutlamasında tartışma çıktı. Çete lideri masadaki kadını öldürmekle tehdit etti. Daha sonra Banjog ve diğer polis arkadaşları kadını savunmaya başlayınca çete lideri sinirlendi ve Banjog’a iki el ateş etti.

Kurşunlardan biri polis memurunun kolunu diğeri ise kalçasını hedef aldı. Fakat kurşunlardan ikincisi Banjong’un cebine koymuş olduğu iPhone’a isabet etti. Bu durum polisin ağır bir şekilde yaralanmasını engelledi. Banjog’un meslek arkadaşı çete liderini vurarak yaraladı. Banjog kolundan aldığı kurşun yüzünden hastaneye kaldırıldı.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.