«

14 Senedir hasretini sürdüğümüz çocukluğumuzun animasyon filmi olan “İnanılmaz Aile” vizyona girdi. Peki ‘Tekno Level’ ekibi bu film hakkında ne düşünüyor?

Öncelikle Tekno Level’a hoş geldiniz değerli takipçilerimiz. Disney kuruluşunun zirve filmlerinden olan İnanılmaz Aile uzun yıllar sonra tekrar gündemde oldu. Çocukluğumuzu ısıtan, ince espriler ile gündeme damga vuran o mükemmel filmin ikinci versiyonu 3 haftadır vizyonda. Filmin artılarından bahsetmek gerekirse iç ısıtan klasik bir hikaye ile karşı karşıyayız. Analitik mantıklar tam yerli yerinde, espriler hala güldürüyor ve gündemin ince esprilerini yansıtmış durumda. Eksilerinden bahsetmek gerekirse bahsettiğim şekilde klasik ve anlaşılabilir bir hikaye olmuş. Filme özetle iç ısıtan ve mizahsal bir yapım olarak bakabiliriz.

İnanılmaz Aile 2, beş günde 366 bin seyirciye ulaşarak, gişede zirveye oturdu.

Box Office Türkiye’nin verilerine göre, İnanılmaz Aile 2 vizyona gireli henüz beş gün olmasına rağmen 366 bin izleyiciye ulaştı. Yaklaşık 13 yıl sonra ikincisi çekilen film, hafta sonunda 211 bin 670 kişi tarafından izlendi. Yerli yapımlardan Facia Üçlü de açılışını 107 bin 472 seyirciyle yaptı.

Vizyondaki ikinci hafta sonunda 87 bin 973 seyirciye ulaşan Siccin 5, listenin üçüncü sırasında yer aldı ve toplamda 308 bin 230 kişiye ulaştı.

Gösterime gireli üç hafta olan Meg: Derinlerdeki Dehşet ise hafta sonunda 57 bin 871 seyirciyle toplamda 376 bin 760 seyirciye erişti. Adalet 2 ise hafta sonunda en çok izlenen filmler sıralamasında beşinci sıraya yerleşti. Film, hafta sonunda 47 bin 304 kişi, toplamda ise 77 bin 761 kişi tarafından izlendi.

Özet ve Detaylar

Çocuk filmi
İnanılmaz Aile 2, süper güçlere sahip olan bir ailenin atıldığı maceraları konu ediyor. Süper güçlere sahip aile suçla savaşmaya devam ederken, süper kahramanların yasal olmaması sıkıntı yaratmaktadır. Ancak bu konudaki umut ışığı, ailenin Elastigirl lakaplı annesi Helen’dır. Helen süper kahramanların önemini kanıtlamak üzere dünyayı kurtarmakla meşgulken, evdeki işleyiş, Violet ve Dash ile birlikte evde kalan Bob’un sorumluluğundadır. Küçük Jack-Jack’in de süper güçlerinin olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte, evin kontrolünü sağlamak iyice zorlaşır. Ancak yeni bir kötü dahinin incelikli planı dünyayı tehdit etmeye başlayınca, aile ve Frozone yeniden birlikte çalışmanın bir yolunu bulmalı ve tehditi savuşturmayı başarmalıdır.

Seslendirme kadrosunda Craig T. Nelson, Holly Hunter, Sarah Vowell, Brad Bird, John Ratzenberger, Samuel L. Jackson, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Sophia Bush ve Catherine Keener gibi oyuncuların yer aldığı yapımda ilk filmin yönetmeni ve senaristi Brad Bird yeniden yönetmen koltuğunda oturuyor.

Bir Cevap Yaz

Halit Genç Hakkkında

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.