«

 Huawei 16 Ekim tarihinde düzenlenleyeceği etkinlikle tanıtacağı yeni akıllı saati Huawei Watch GT’in özellikleri ortaya çıktı.

Huawei önüzümdeki günlerde düzenleyeceği etkinlikle Mate 20 serisi ve yeni akıllı saati Huawei Watch GT’yi  tanıtacak. Huawei’nin resmi sitesi üzerinden özellikleri yanlışlıkla paylaşılan Watch GT modeli kısa süre içerisinde kaldırdı ancak akıllı saatin ekran görüntüleri çoktan alınmıştı. Akıllı saatin özelliklerine yakından bakacak olursak 454 x 454 piksel çözünürlüğünde  1,39 inç AMOLED ekrana sahip olan saat işlemci gücünü Cortex-M4 yonga setinden alacak. 10,6 mm kalınlığa sahip saatin kasası ise siyah seramik ve paslanmaz çelikten yapılmış. Saatte 420 mAh kapasiteye sahip bir pil bulunuyor ve bu pil normal saat modunda 30 güne varan pil ömrü sunuyor. Yoğun bir kullanımda ise iki haftaya varan bir kullanım ömrü sunan saat GPs aktif edildiğinde ise pil ömrü 22 saate düşüyor.

Huawei’nin yeni akıllı saatinde “TruSeen 3.0” teknolojisi ile kombine edilmiş yeni bir kalp ritmi sensörü bulunuyor. Yeni kalp ritmi sensörü yapay zeka teknolojisini içeriyor böylelikle daha iyi bir ölçüm yapma imkanı sunuyor. Kan basıncı tespiti,  TruRelax atmosferik basınç izleme ve TruSleep uyku izleme gibi özellikler ile beraber geliyor. Saatin yalnızca EMUI 9.0 çalışan Huawei / Honor cihazlarıyla uyumlu olacağı iddia ediliyor. Watch GT’nin diğer cihazlarla uyumlu olup olmadığını önümüzdeki günlerde yapılan etklinlikle öğreneceğiz.

Bir Cevap Yaz

Hakan Kızıltaş Hakkkında

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.