«

Honor, bu Android telefonun lansmanı sırasında tasarımından gururla bahsetti. Özellikle de 15’ten fazla cam katmanı bir araya getirerek oluşturduğu arka yüzün üzerinde epey durmuştu. Süper parlak ve pürüzsüz cam yüzey, kenarlara doğru hatırı sayılır kavisle uzanıyor. Ön cam da 2.5D kavisli yapıya sahip, ancak açısı arka yüze göre biraz daha dar. Her ne kadar cam yüzeyler, özellikle arka tarafı kaplayan, epey kaygan olsa da, Honor 10 elinizden kolay kolay kayıp gidecek bir telefon değil. Bunda telefonun ince profilinin ve nispeten düşük yüzey alanının büyük rolü bulunuyor.

Honor 10’un ekranı köşeden köşeye 5.84 inç uzunluğa sahip. 19:9 görüntü oranı nedeniyle dar ve uzun bir formda gelen bu ekranın üst kısmında; kamera, ahize hoparlörü ve sensörler için açılmış çentik bulunuyor. Ekranın alt kısmında da parmak izi okuyucusu için ayrılmış bir çerçeve alanı mevcut. Buna rağmen telefonun yüzde 80’lik bir yüzey alanına sahip. Telefon iPhone X ile hemen hemen aynı yüzey alanıyla geliyor. Dolayısıyla büyük ekranı rahatlıkla kavranabilir ve ergonomik bir gövdeyle kullanıcılara sunuyor. Honor 10’u sık sık tek elle rahat biçimde kontrol etmek, numara çevirmek, gelen mesajlara bakmak mümkün oldu.

En başta Honor 10’un çok katmanlı cam yapılı arka yüzünden bahsetmiştik. Tıpkı Huawei P20 Pro’da olduğu gibi, Honor 10’da da renge önem verilmiş. Elimizde bulunan ürün “Phantom Blue” olarak adlandırılan mavi renk. Ancak arka yüzün rengi, ışığın geliş açısına göre farklı tonlara bürünüyor. Bazen bir bakıyorsunuz, arka yüzde morun tonları var. Aynı zamanda ışığın açısına göre arka yüzün deseninde de çeşitli değişiklikler görüyorsunuz. Huawei P20 Pro’da olduğu gibi Honor 10’da da ışık oyunlarından iyi şekilde yararlanılmış. Yeşil renkli modelde de benzer bir renk düzeni var. Daha fazla sadelik isteyenler için siyah ve gri renk seçenekleri de mevcut durumda. Ancak onlarda bu tarz ışık oyunları bulunmuyor.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.