«

Kevin Spacey:

Geçtiğimiz yıllarda Harvey Weinstein’ın taciz skandallarının patlak vermesinin ardından, tacizci oldukları ortaya çıkan birçok oyuncu oldu. Bunlardan biri de House of Cards’ın usta oyuncusu Kevin Spacey’di. Spacey’nin, yıllar öncesinden başlamak üzere birçok film setinde ve özel hayatında kadın ve erkekleri taciz ettiği iddiaları ortaya atılmış, ardından bu durum mahkemeye taşınmıştı. Geçtiğimiz günlerde de duruşması gerçekleşen Spacey, House of Cards’a geri dönmek istediğini belirten bir video çekerek hayranlarını ve işini geri istemişti. Ancak bunun gerçekleşeceğini hiç de sanmıyoruz…

Alden Ehrenreich:

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi’nde genç Han Solo rolünü üstlenen Alden Ehrenreich’in bir daha hiç ortalıkta görünmeyeceğini söylememiz mümkün değil. Ancak Star Wars tarihinin en sevilmeyen filmlerinden birinde başrolü üstlenmesinin kariyerini etkilememesi de mümkün değil… Lucas Film ve Disney ortaklığında başka spin-off filmleri yapılacağı söylentileri ortada dolaşıyorken Alden Ehrenreich’lı Solo filminin ardından tüm spin-offların iptal edildiği itiraf edilmişti.

Louis C.K. :

Hollywood’un sevilen komedyenlerinden Louis C.K. hakkındaki taciz iddiaları belki de Spacey hakkında olanlardan daha şok ediciydi. Ofansif mizahı ile herkesi topa tutan bir komedyenden böyle bir şeyi kimse beklemiyordu. Beş kadını istismar eden C.K. suçlamaları kabul etti. Tüm bunların ardından C.K.’in dağıtım şirketi olan The Orchand tarafından I Love You, Daddy filminin vizyondan çekildiği duyuruldu. 2017 yılından beri hiçbir projesi olmayan ve gözlerden uzak durmaya çalışan Louis C.K.’in de önümüzdeki yıl boyunca sahalara geri döneceğini sanmıyoruz.

Bella Thorne:

Bella Thorne’un da geleceğinin pek parlak göründüğünü söyleyemiyoruz. Disney-channel’ın 2010 yapımı Shake It Up yapımıyla üne kavuşan Bella Thorne, bu ününü korumakta zorlanıyor gibi. Hala dizi ve film projelerine devam etmekte olan genç oyuncu, yapımcılar tarafından pek de sevilmiyor. Özellikle Famous In Love dizisinde rol almasının ardından dizi genç oyuncu yüzünden iptal edildi. Nedeni ise dizi setinde her istediğinin yerine getirilmesini emreden fazla özgüvenli tavrı ve sanatçı kaprisleriyle setteki herkesi çılgına çevirmesi. Bella Thorne’un bu olaydan sonra aldığı roller pek iç açıcı görünmüyor: Toplamda 742$ kazandıran Amityville: The Awakening ve gişede pek de başarılı olamayan Assassination Nation…

Clayne Crawford:

Son zamanlarda elle tutulur olarak yalnızca Fox’un düşük bütçeli dizisi Lethal Weapon’da rol alan Clayne Crawford’ın başarısı pek de uzun sürmedi. Dizi basın tarafından “Crawford’ın kötü davranışları tarihe kazınması” konusu gündeme getirilince üçüncü sezonun ardından dizi de tarihe karıştı. Crawford dizi ile ilgili duygusal istismar ve düşmanca tavırlarıyla da gündemdeki yerini korumayı sürdürdü. Dizi setinde çalışan neredeyse 31 kişinin tamamının Crawford’ı kötü niyetli olarak tanımlaması üzerine şöhreti gittikçe düşen oyuncunun yeni bir projesi uzun bir süre daha olmayabilir.

Roseanne Barr:

80’li yılların sevilen dizisi Roseanne’in aynı başrol oyuncusuyla çekilmeye başlanması olay yarattı. İlk başlarda sevindiren dizinin başrolü Roseanne Barr, 80’li yıllarda kabul gören aşağılayıcı mizahi anlayışı günümüze taşımaya çalışınca bir epic fail haline geldi. Roseanne’in Hitler bıyığı takıp Yahudi halkı olarak gördüğü kurabiyeleri yakarak verdiği pozlar kim tarafından doğal karşılanabilirdi ki? Bunun üstüne bir de sosyal medyada paylaştığı islamofobik tweet de gelince Roseanne işsiz kaldı… Silmek ve özür dilemek zorunda kaldığı paylaşımda muslim brotherhood & planet of the apes had a baby” sözlerini kullanıp üstüne Obama’nın danışmanlarından Valerie Jarret’ı hedef alması, suçunu daha da katladı. Roseanne tüm bunlardan sonra emekli olmuş bile olabilir.

Kip Pardue:

2018 yılı içerisinde kariyeri hemen hemen sona eren bir diğer isim Kip Pardue oldu. 2000’li yılların Remember The Titans’ıyla üne kavuşan Kip Pardue, o zamandan beri çok da saygı duyulabilecek bir işe imza atamadı. Özellikle bir televizyon filmi olan Mogulettes’te Sarah Scott’ı taciz etmesinin ortaya çıkmasıyla bu durum daha da kötü bir hal aldı. Söylentilere göre Pardue, Scott’ın önce elini tutup ardından kasıklarına yerleştirmişti… Hatta bundan daha ileri bir seviyeye ulaşıp soyunma odasında Sarah Scott’ın önünde mastürbasyon yaptığı ortaya çıkmıştı. Tüm bunların ardından Pardue’ye iş verebilecek bir yapımcı varsa, bilemiyoruz….

Bir Cevap Yaz

Halit Genç Hakkkında

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.