«

Google, haritalar hizmetine yeni bir konum yeri daha ekledi. Özellikle elektrikli araç kullanıcılarını sevindirecek.

Google’ın en sevilen hizmetlerinden biri olan Google haritalar günlük hayatımızda çok işe yarıyor. Adres tarifinden ziyade haritalar, benzin istasyonları, cafe, atm gibi acil hizmetleri size en yakın konumuzda gösteriyor. Google haritalara yeni bir konum daha geliyor. Elektrikli araç istasyonları yani e-şarj istasyonlarının yerlerini gösterecek.

Özellikle ülkemizde elektrikli araç kullanımı az da olsa var. Bu elektrikli araç kullanan kesim araçlarını şarj etmekle güçlük çekiyor. Çünkü elektrik şarj istasyonları çok çok az sayılı yerlerde var. Kullanıcılar evlerinde şarj etmek istedikleri zaman tam depo 12-24 saat arası doluyor. Google haritalara gelecek olan yeni bir özellik ile elektrikli akaryakıt istasyonlarının yerini gösterecek.

Eğer elektrikli aracınız varsa ve size en yakın şarj istasyonlarının yerini öğrenmek istiyorsanız Google Haritalar uygulamasına “e-şarj istasyonu” yazarak bulabilirsiniz. Bu hizmet yeni açıldığından dolayı ülkemizdeki şarj istasyonları eklenmemiş fakat birkaç aya çoğu şarj istasyonu eklenir.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.