«

Kimileri için övülecek kimileri için sövülecek o film hakkında konuşma vakti geldi.

Fantastik Canavaarlar: Grindelwald’ın Suçları’na gittik, peki bizim için film nasıldı? Öncelikle bunu bir “Potter Head” olarak söylüyoruz film bizim için heyecanlandırıcı ve tam zevkimize uygun bir filmdi fakat eleştirileri de ele alınca belli hataların olduğunun kanısına vardık. Fantastik Canavarların ilk filmi bizim için mükemmel bir filmdi. Hem eğlencesi bol hem aksiyonu bol bir filmdi. Birinci filme kıyasla bu filmde aksiyon azınlığı, detay karmaşası ve bağlantısız sahneler yer alıyordu. Bu film bizce yeni gelecek diğer filme hitaben oluşturulmuştu. Atmosfer güzeldi, oyunculuklar (Özellikle Johnny Depp olmak üzere) muazzamdı fakat senaryo bağlantıları diğer filme hitap ediyordu. Ama öyle ki her film aksiyon barındıracak diye bir kaide olmayışının üzerine işlenen bir film için gayet yeterliydi.

Özet ve Detaylar

Newt Scamander’ın da yardımıyla Amerika Birleşik Devletleri Sihir Kongresi (MACUSA) tarafından yakalanan karanlık büyücü Gellert Grindelwald kaçmayı başarmış ve kendine, gerçek niyetinden habersiz olan müritler toplamaya başlamıştır. Karanlık büyücünün sihir dünyasından ayrı olan tüm canlıların hepsine hükmedecek safkan büyücüler yetiştirme planı, dünya için büyük bir tehlike yaratmaktadır. Karanlık büyücünün planlarını bozmak isteyen profesör Albus Dumbledore, eski öğrencisi Newt Scamander’dan yardım ister. Önündeki tehlikenin farkında olmayan Newt, gerçek dostluklar ve aile bağları konusunda bile sevgisinin ve sadakatinin test edileceği bir yola girecektir. Sihirli ya da değil, tüm insanların kaderi ona bağlıdır.

Yönetmen koltuğunda David Yates’in oturduğu filmin başrolünü ilk filmde olduğu gibi bir kez daha Oscar ödüllü Eddie Redmayne üstleniyor. Filmde genç Dumbledore rolünde Jude Law, Porpentina “Tina” Goldstein rolünde Katherine Waterston, Newt’ün Muggle yoldaşı Jacob Kowalski rolünde Dan Fogler, Sihir Bakanı Seraphina Picquery rolünde Carmen Ejogo, Leta Lestrange rolünde Zoe Kravitz, Credence rolünde Ezra Miller, Tina’nın sevimli kardeşi Queenie rolünde Alison Sudol ve Grindelwald rolünde Johnny Depp yer alıyor.

Bir Cevap Yaz

Halit Genç Hakkkında

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.