«

Elon Musk, YouTube’tan canlı olarak yayınlanan Joe Rogan Experience adlı programa katıldı. Birkaç saat süren yayın sonlarına doğru uçmaktan bahsederken Musk,uyuşturucu ve viski içti.

Musk, elektrikli uçağının dikey kalkış/iniş (VTOL) ve yüksek irtifada süpersonik uçuş yapabilen mevcut uçaklardan daha iyi olacağını düşünüyor. Ancak Tesla ve Space XCEO’su, uçak işinin onun için bir öncelik olmadığını kabul etti.

Musk, “Elektrikli bir uçakla ilgili ilginç olan şey, mümkün olduğu kadar yükseğe çıkmak istediğinizdir. Bunun ancak pil paketinde belirli bir enerji yoğunluğuna ihtiyacınız vardır, çünkü yerçekimi potansiyel enerjisini aşmak durumundasınız. Onun üstesinden geldiğinizde ve yüksek irtifada olduğunuzda, kullanacağınız enerji miktarı çok düşük olur. Pilinizde kalan ekstra enerjiyle yeryüzüne geri dönebilirsiniz. Yani gerçekten herhangi bir yedek yakıta ihtiyacınız yok.” dedi.

Musk, uyuşturucusunu içmeye devam ederken, “Gerçekten atmosfer ve okyanuslarla çılgın bir oyun oynuyoruz. Yer  altından çok miktarda karbon alıyoruz ve bunu atmosfere bırakıyoruz, bu çılgınlık. Bunu yapmamalıyız. Bu çok tehlikeli. Sürdürülebilir enerjiye geçişi hızlandırmalıyız. Demek istediğim, tuhaf olan şey, belli ki uzun vadede petrol tükenecek. Benim yapabileceğim ve yakabileceğimiz çok fazla enerji var. Uzun vadede sürdürülebilir bir enerji taşımacılığına ve enerji altyapısına sahip olmalıyız. Bunun son nokta olduğunu biliyoruz, bundan eminiz. Öyleyse neden bu yeraltı olayını, yeraltından trilyonlarca ton karbon aldığımızı, atmosfere ve okyanuslara saldığımızı görmüyoruz? Bu delice şey, insanlık tarihinin en aptal deneyidir. Bunu neden yapıyoruz, bu delilik.” şeklinde konuştu.

Bu makaleyi okuduktan sonra pek çok kişinin aklında Amerika hükumeti nasıl bir tavır sergilediğini merak ediyor. Amerika’nın çoğu eyaletinde uyuşturucu kullanımı ve ticareti serbest. Fakat YouTube ortamında sigara, uyuşturucu bulundurmak yasak. YouTube’un buna tepkisi ne olacak henüz bilinmiyor.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.