«

The Conjuring’den ve Anabelle’den önce de bir şeytan vardı. Geçmiş yıllarda bir rahibenin bedeni öldü.. peki ya ruhu?

Son günlerde vizyonda olan ‘Dehşetin Yüzü’ adlı korku filmine gitmeli miyim? Film güzel mi? Evet tüm bunların cevaplarını vereceğiz. Filmden bahsetmek gerekirse film gayet akıcı ve gerçekçi hikayesiyle insanı büyülüyordu, filmin eksikleri denemez ama film için tek beklenti biraz daha şaşırtıcı ya da ters köşeye yatıran bir film olsaydı daha muazzam olurdu ama olsun bizler beğendik.

Özet ve Detaylar

Dehşetin Yüzü, bir manastırda gerçekleşen intihar olayını araştırmaya giden bir rahip ile çırağın yaşadıklarını konu ediyor. Romanya’daki bir manastırda yaşayan genç bir rahibenin intihar etmesi, sorunlu geçmişinin etkisinden kurtulamayan bir rahip ile nihai yeminini etmenin eşiğindeki bir çırak Vatikan tarafından bölgeye gönderilir. İkilinin amacı olayı araştırmaktır. Ancak birlikte, manastırın korkunç sırrını keşfederler. Hayatlarının yanı sıra inançlarını ve ruhlarını da tehlikeye atan ikili, şeytani rahibe biçiminde boy gösteren kötü niyetli Valak ile karşı karşıya kalır. Manastır, yaşam ve lanet arasında korkunç bir savaş alanı haline gelecektir…
Korku Seansı serisinin spin-offu Dehşetin Yüzü filminin yönetmen koltuğunda Corin Hardy oturuyor. Filmin başrollerini Rahip Burke olarak Demian Bichir ve Rahibe Irene olarak Taissa Farmiga üstlenirken, kadroda Rahibe Victoria olarak Charlotte Hope, Rahibe Oana olarak Ingrid Bisu ve “Korku Seansı 2″nin yıldızı Rahibe Valak olarak Bonnie Aarons yer alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini ise Maxime Alexandre üstleniyor.

Bir Cevap Yaz

Halit Genç Hakkkında

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.