«

Apple’ın son çıkardığı Apple Watch 4 akıllı saati yoğun ilgi gördüğünden Compal Electronics firmasının ikinci üretim yeri olması için anlaştı.

12 Eylül tarihinde yeni çıkan iPhone Xs modelleri ile birlikte tanıtılan Apple Watch 4 yoğun ilgi gördü. Bu yoğun ilgi üzerine Apple harekete geçti ve Compal firmasıyla ikinci üretim yeri olması için anlaştı.

Dünyanın en çok satan akıllı saati Apple Watch olarak söylentiler varken Apple tarafından satış rakamları hakkında herhangi bir açıklama gelmedi. Apple iPhone cihazlarının satış rakamlarını açıklıyor fakat Apple Watch satış rakamlarını açıklamıyor. Neden açıklamadığı hakkında elimize herhangi bir bilgi gelmedi.

Baktığımız kaynaklara göre Apple Watch 4‘e yoğunluk olduğu nedeniyle Apple, bu talebi karşılamak için ikinci üretim yeri aramak zorunda kaldı. Apple Watch 4’ün eskiden ana üretim merkezi  Quanta Computer firmasıydı. Fakat yüksek talepler doğrultusunda maksimum üretim kapasitesine ulaştı. Bu durum Cupertinolu teknoloji devini devreye soktu.

Compal Electronics Apple Watch 4 Üretimine Başlayacak

Apple, yüksek talepler doğrultusunda Compal Electronics ile anlaşma yaptı. Compal, 2018’in Kasım ayında seri üretime başlayacak.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.