«

SpaceX’in CEO’su olan Elon Musk, Ay yolculukları sanal gerçeklik ile canlı olarak yayımlanacağını açıkladı. Aynı zamanda ay görevleri de sanal gerçeklikte canlı olarak yayınlanacak.

Elon Musk’ın kurmuş olduğu SpaceX, 2023 yılında Japon milyarder Yusuke Maezawa ve 8 başarılı sanatçıyı aya gönderecek. Bu gönderdiği insanların Ay’da ki görevleri canlı olarak sanal gerçeklikte yayınlanacak. Elon Musk, Ay görevinin canlı olarak sana gerçeklikte yayınlanacağını Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

SpaceX, göndereceği milyarder ve sanatçıların orada yapacakları görevleri yüksek çözünürlükte canlı olarak Dünya’dan izleyebileceğinizi belirtti. Ayrıca Elon Musk, “Ay görevi sanal gerçeklik kullanılarak yüksek çözünürlükte canlı yayınlanacak. Birkaç saniye gecikmeli de olsa sanki oradaymış gibi hissedebileceksiniz.” ifadelerini de kullandı.

Ay’da ki yapılacak görevin canlı olarak dünyaya aktarmak için Starlink uydu sisteminden yararlanacaklarını söyledi. SpaceX’in bir diğer projesi olan Dünya yörüngesinden yüksek hızlı internet sağlamak. Starlink firması bunun için ilk uydularını 2018’in başlarında fırlatmıştı. Elon Musk, Dünya yörüngesinde yüksel hızlı interneti geçirme projesi 2023’e kadar tamamen tamamlanacağını söylüyor.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.