«

Şuan elektrikli otomobil üreten markaların sayısı sayılacak şekilde. Bunların arasına Audi’de geldi. Audi’nin tam elektrikli yeni aracı Audi e-tron tanıtıldı! Audi e-tron ile tanışın. Peki Audi e-tron özellikleri neler? Audi e-tron fiyatı ne kadar? Detaylar Haberimizde

Günümüzde elektrikli otomobil denince aklımıza ilk Tesla, normal lüks otomobilleri say desek sayacaklarımızın arasında Audi illaki olur. Audi’nin ilk tamamen elektrikle çalışan otomobili tanıtıldı.

San Francisco’da düzenlediği etkinlikte ilk tam elektrikli aracı olan e-tron SUV modelini resmen tanıttı. Almanya’nın dev otomobil üreticisi Audi, e-tron araçlarının teslimine 2019’da başlanacağını belirtti.

Audi E-Tron Menzili 400 KM

Audi’nin yeni tam elektrikli aracı e-Tron, henüz ABD Çevre Koruma Ajansı tarafından test edilmedi fakat Avrupa test döngüsünde gerçekleştirilen testlerde 400 km bir menzili olduğu söyleniyor.
Audi e-tron yapılan testlerde 0’dan 100 km/s hıza 5.5 saniyede ulaşabiliyor. Bununla birlikte maksimum 200 km/s hıza çıkabileceğini belirtelim. Araçtaki 95 kWh kapasiteli bataryayı DC hızlı şarj (150 kW) istasyonlarında 30 dakika içerisinde yaklaşık %80 oranında şarj etmek mümkün olacak.
  • Kaliforniya Kendi Uydusunu Fırlatacak!

Yolculuklarda Amazonun Yapay Zekası Alexa Eşlik Ediyor

Audi e-tron aracını kullanan sürücüler, aracın iç fonksiyonlarını orta bölmede bulunan ekrandan kontrol edebilecekler. Aracın içinde sürücülere Amazonun sesli asistanı Alexa yardım edecek. Bu sayede sürücü dikkati dağılmadan sesli komutlarla gündemi, hava durumunu, yol bilgisini öğrenebilecek. Ayrıca araçtaki sesli asistan Alexa ev ile senkronda çalışabilecek.
Audi sanal gösterge panelinin bazı bilgilerin ön cama yansıtacağını belirtti. Audi ayrıca e-tron’un yolda diğer araçlarla mesafeyi ölçerek hızını otomatik ayarlayabileceğini belirtti.

Aracın Yan Aynaları Yok!

Fotoğrafa dikkatli bakacak olursak normal araçlar gibi sağda ve solda aynalar yok. Audi bunun yerine kamera konumlandırmayı tercih etmiş. Bu kameraların çektiği görüntüler araç içindeki ekrana yansıtılıyor.

Audi e-tron Fiyatı Ne Kadar?

İlk olarak Amerika’da satışa sunulacak olan e-tron, daha sonra Avrupa’ya gelecek. Audi e-tron’un Premium Plus modeli 74.800 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip. Prestige versiyonu ise 81.800 dolar fiyatla satın alınabilecek. E-tron modelinin en üst sekmenti olan Edition One modelinin ise 86.700 dolar gibi fiyat etiketine sahip olacak.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.