«

İlk uzay ülkesi olarak 2016 yılında kurulan Asgardia ülkesine dünyanın dört bir yanından ilgi çoğalıyor. Özellikle en çok ilgiyi de Türkiye’den Görmekte. Asgardia ülkesinin vatandaşı olmak isteyenler yıllık 100 Euro ödemek zoruna olacak.

Tarihin ilk uzay ülkesi olan Asgardia‘nın vatandaşı olmak isteyenler artık yıllık ücret ödemek zorunda kalacak. Asgardia Parlamentosu Başkanı Lembit Öpik, vatandaş olmak isteyenlerin artık 100 Euro’luk yıllık ücret ödemesi gerektiğini açıkladı. Kurulduğu zamandan beri Türkiye’de çok büyük ilgi gören uzay ülkesi Asgardia’nın vatandaşı olmak isteyenler artık yıllık 100 Euro ödeme yapacak.

Bu kararın Asgardia’nın parlamentosu tarafından büyük bir oy çoğunluğu ile alındığını belirten Öpik,”Bu karar, uzaya yerleşme yolculuğumuzda bir sonraki adımı atabileceğimiz anlamına geliyor. Sizin fırsatınız, vatandaşlık ücretini desteklerseniz, insanlık için bu yeni dev atılımı yapmamıza yardımcı olmaktır. Vatandaşlık Ücretine katkıda bulunmanız, evrende gezegenimizin ötesine yeni ufuklara ulaştığımızda, insanlığın bir sonraki macerasının tarihini aktif olarak inşa eden o elit topluluğun bir parçası olduğunuzu gösterir.” ifadelerini kullanıyor.

Asgardia’nın hedeflerinin üzerinde duran Lembit Öpik,”Vatandaşlık ücreti milletimizin ve türümüzün geleceğine katkıda bulunacak. Bu gelişme, ekonomik, politik ve bilimsel faaliyetlerimizi başlatmak, ulusumuzun kurucusu Dr. Igor Aşurbeyli’nin koyduğu hedefe doğru ilerlemek için önemli bir kapıyı açacaktır : 2043’te kalıcı bir Ay yerleşmesi.” sözlerini kullanıyor.

Asgardia vatandaşı olmak isteyenler 2019 yılının Kasım ayına kadar ödemeye gerçekleştirmesi gerekiyor. Öpik yaptığı açıklamada eğer Asgardia’nın ilk 100.000 vatandaşı arasındaysanız ücret ödemeniz gerekmiyor.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.

Yorumlar

  1. HİZACETTİN

    S.A KARDEŞ. BEN UZAYA GİTMEK İSTİYOM. KAÇ PARA?