«

Apple, Avrupa Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) kurallarına göre düzenlediği yeni sistemde Apple ID’nize bağlı verileri indirebileceksiniz.

Sosyal medya ağlarında son yıllarda bir çok veri ihlali oldu. Bunun üzerine Apple, başta ABD ve diğer ülkelerde kullanıcıların kişisel verilerini indirebilecekleri ve yönetebilecekleri bir portal açtıklarını duyurdu. Artık kullanıcılar Apple ID’lerine bağlı verileri indirebilecekler.

7 Gün İçerisinde Hazır

Kendi verilerinizi indirmek oldukça basit. İlk olarak sisteme Apple kimliğiniz ile giriş yapıyorsunuz. Ardından dilediğiniz kişisel verilerinizi görüntüleyebilir, silebilir ve indirebilirsiniz. Apple tarafından yapılan açıklamada, indirmek istediğiniz verilerin büyüklüğüne göre en geç 7 günde verileriniz hazır oluyor.

Apple, özellikle 2018 yılında veri ihlali üzerinde ciddi çalışmalar yapıyor. Şirketin CEO’su olan Tim Cook, rakip şirketleri hedef alara konuşmalarını gerçekleştiriyor. Sosyal medya sitelerinde yaşanan veri ihlalleri şirketi etkilemekte. Apple’ın açtığı bu portalı ABD ve birkaç Avrupa ülkesinde kullanılabiliyor. Tabi Türkiye’de bu listenin içerisinde. Türkiye’deki kullanıcılar girip verilerini görebilir ve indirebilir.

Bir Cevap Yaz

Oğuzhan Yener Hakkkında

avatar

Oğuzhan Yener

Teknolojiyle ilgili birisi. Haber yazmayı sever. Teknolevel.com kurucusu.

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.