«

Apple Shazam’ın satın alımını tamamladı ve uygulamayı herkes için uygulamayı reklamız hale getirecek.

Apple‘ın App Store’unda yer alan ilk uygulamarından biri olan Shazam için Apple geçen Aralık ayında 400 milyon dolarlık bir ödeme yapmıştı ancak Avrupa Birliği’nin tekelcilik soruşturması sebebiyle satın alma işlemini geciktirdi ve aradan geçen 10 ayın sonunda onaylandı ve sonunda satın alma işlemi tamamlanmış oldu.

Apple’ın basın açıklamasına göre Shazam dünya çapında 1 milyardan fazla kez indirildi ve her gün 20 milyondan fazla kez kullanılıyor. Bu satın alımdan sonra pek çok kaynak programın reklamsız olacağını bekliyordu. Reklamlar hem iOS hem de Android uygulamalarında kaldırılacak.

Apple Music’in Başkan Yardımcısı Oliver Schusser, satın alma işlemiyle ilgili şunları söyledi: “Apple ve Shazam’ın birlikte uzun bir geçmişi var. App Store açıldığında Shazam indirilebilir ilk uygulamalardandı ve kısa sürede müzik bölümü için vazgeçilmezlerden biri haline geldi. Ortak müzik ve yenilikçilik sevgisiyle beraber kullanıcılara müzikleri keşfetmek, deneyimlemek ve eğlenmek için daha iyi yollar sunmak için heyecanlıyız.”

Bir Cevap Yaz

Hakan Kızıltaş Hakkkında

Bir Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.